Pomorski polityk usunięty z PiS-u. W tle wyłudzanie podatku VAT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

“Uchwałą Prezydium Zarządu Okręgowego PiS – Przemysław Marchlewicz został usunięty z szeregów PiS” – poinformowała na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek. Polityk pomorskiego PiS został zatrzymany przez CBA w związku z podejrzeniem udziału w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT.

Funkcjonariusze CBA i ABW rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą, która w latach 2015-2016 wyłudziła VAT, w wyniku czego uszczupliła Skarb Państwa na około siedem milionów złotych.

Zatrzymano cztery osoby. Wśród nich jest kierownictwo podkarpackiej spółki (prezes i dyrektorzy). Zatrzymani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych. Grupa działała na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji.

Agenci CBA i ABW przeszukali mieszkania zatrzymanych i pomieszczenia firmy. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i dane elektroniczne związane z przestępczym procederem zatrzymanych osób.

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY