Były szef CBA usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik usłyszał zarzut utrudniania postępowania karnego i przekroczenia uprawnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

B. szef CBA Paweł Wojtunik usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty. Jak poinformował prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczą niedopełnienia obowiązków, niszczenia dowodów i działania na szkodę interesu publicznego – informują na Twitterze Wiadomości RP.

Onet twierdzi, że były szef CBA dopuścił się malwersacji finansowych. Chodzi tutaj między innymi o wynajem mieszkania do prywatnych celów za środki z funduszu operacyjnego CBA oraz wpłacanie służbowych pieniędzy na prywatne konto.

Wezwanie do prokuratury w charakterze podejrzanego to kolejna szykana wobec mnie i mojej rodziny. W przeszłości przyczyniłem się do skazania koordynatorów służb specjalnych: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, dlatego dziś wykorzystując cały aparat państwowy prowadzą ze mną prywatną wojnę. Z podniesionym czołem, pod swoim pełnym nazwiskiem będę walczył o sprawiedliwość – napisał w przesłanym przed wizytą w prokuraturze Onetowi oświadczeniu.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY