Burmistrz z partii Le Pen ukarany grzywną za odmowę wydania pozwolenia na budowę meczetu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fronda.pl

Niespełna 37-letni Cyril Nauth jest od 2010 r. burmistrzem Mantes-la-Ville (ok. 50 km na zachód od stolicy) i od 2015 r. radnym regionalnym Ile de France. Wstąpił do Frontu Narodowego w 2010 r., a obecnie jest członkiem Zgromadzenia Narodowego (Rassemblement National, w które przekształcił się niedawno FN).

Od początku był przeciwny planowanej budowie meczet, który to projekt był wspierany przez byłego burmistrza socjalistycznego a obecnie prefekta Yvelines – Erarda Corbin de Mangoux.

Cyril Nauth 11 lipca został ukarany grzywną w wysokości 3000 euro za odmowę przyznania pozwolenia na budowę wspomnianego meczetu, donosi dziennik „Le Parisien”. Dostał również miesiąc na wydanie dokumentu. Jeśli burmistrz nie zastosuje się do decyzji sędziów administracyjnych Versaille, każdego dnia zostanie obłożony grzywną w wysokości 150 euro.

Czytaj także: Francja: Policjanci ostrzelani z kałasznikowa na imigranckim blokowisku

W oświadczeniu Stowarzyszenia Muzułmanów Południowego Mantes, jego prezes Abdelaziz El Jaouhari, z zadowoleniem przyjął wyrok:

Ze względów dogmatycznych burmistrz naraził miasto na długie i kosztowne procedury, depcząc podstawowe zasady prawa. […] tysiące euro wydane przez burmistrza w ramach tych procedur mogłoby zostać zainwestowane w usługi dla ludności, których miasto bardzo potrzebuje. Z determinacją będziemy nadal chronić współistnienie narodów i walczyć z wszelkim ekstremizmem, niezależnie od tego, skąd pochodzi.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY