W Wlk. Brytanii stanie pomnik Dywizjonu 303? Trwa zbiórka podpisów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zbudujmy 30-metrowy pomnik dla bohaterów z Dywizjonu 303, którzy walczyli w bitwie o Anglię w 1940 r. – apelują pomysłodawcy upamiętnienia polskich pilotów. Trwa zbiórka podpisów pod petycją do brytyjskich władz w tej sprawie.

Inicjatorzy planują, aby pomnik upamiętniający Dywizjon stanął w centrum Londynu. Jednak by do tego doszło sprawą musi się zająć brytyjski rząd i parlament. W tym celu uruchomiono zbiórkę podpisów pod petycją, która potrwa do 28 września.

W zbiórce mogą wziąć udział wyłącznie obywatele Wielkiej Brytanii lub rezydenci tam przebywający. Jak dotychczas udało się zebrać 7 tys. podpisów. Jednak, aby petycja trafiła do rządu brytyjskiego musi zostać podpisana przez co najmniej 10 tys. osób. Istnieje też możliwość skierowania sprawy do parlamentu, jednak wówczas, potrzeba aż 100 tys. podpisów.

Co ciekawe, za zbiórką podpisów stoi m.in. Jan Żyliński. Kilka lat temu zrobiło się o nim głośno, ponieważ wyzwał na pojedynek na szable Nigela Farage’a – lidera prawicowej partii UKiP. Polityk w czasie kampanii wyborczej uderzał w imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym Polaków.

„Zbudujmy 30-metrowy pomnik dla bohaterów z Dywizjonu 303, którzy walczyli w bitwie o Anglię w 1940 r. Polaków nie zaproszono nawet na brytyjską paradę zwycięstwa, która odbyła się po zakończeniu wojny. Pomnik ten to świetna okazja, by podziękować im za poświęcenie” – podkreślają inicjatorzy akcji.

 

wmeritum.pl 
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY