Francja: Policjanci ostrzelani z kałasznikowa na imigranckim blokowisku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. F3 LR L. Beaumel

Kolejna strzelanina na imigranckim blokowisku we Francji. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Montpellier. Zatrzymano jedną osobę.

Strzelanina miała miejsce wczoraj w południe. Około godziny 19:99 sytuacja była już pod kontrolą służb, a na miejsce zjawiło się setki policjantów.

Funkcjonariusze interweniowali na blokowisku Gely ws. transkacji narkotykowej. Kiedy policjanci wkroczyli do akcji zostali ostrzelani z kałasznikowa.

Służby ostrzelano w trakcie przeszukiwania mieszkania, w którym doszło do transkacji pomiędzy dilerami. Mężczyzna, który celował do policjantów “cudem nie zabił funkcjonariusza” – piszą francuskie portale. Na miejscu znaleziono kilkanaście łusek.

Jedną osobę zatrzymano w związku ze sprzedażą narkotyków. Mężczyzna, który ostrzeliwał policjantów jest nadal poszukiwany.

Francuska policja całe zdarzenie komentowała na Twitterze. Już około 18:00 ogłosiła na Twitterze, że sytuacja jest pod kontrolą. Poproszono również o pozwolenie policji na działanie i nieprzeszkadzeni w prowadzonych czynnościach.

Dzielnica została otoczona przez BRI, czyli francuski wydział ds. gangów.

france3-regions.francetvinfo.fr

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY