Zmiany we władzach Polskiej Fundacji Narodowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dotychczasowy wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej Maciej Świrski zrezygnował dziś ze swoje stanowiska. Jego miejsce zajmie dotychczasowy prezes fundacji Cezary Jurkiewicz.

Maciej Świrski na Twitterze poinformował o rezygnacji ze stanowiska wiceprezesa PFN. Przyczyn swojej decyzji Świrski nie podał. Nowym wiceprezesem fundacji zostanie aktualny prezes PFN, Cezary Jurkiewicz. Nowym prezesem zarządu PFN zostanie Filip Rdesiński, dotychczasowy redaktor naczelny Radia Poznań.

Maciej Świrski jest założycielem Reduty Dobrego Imienia – Ligi przeciwko zniesławieniom, której był prezesem przez cztery lata.

W przeszłości Rdesiński przez wiele lat był dziennikarzem i redaktorem Telewizji Polskiej oraz publicystą “Gazety Polskiej” oraz członkiem Rady Programowej Radia Zachód.

Filip Rdesiński był także kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2011 r., jednak nie zdobył mandatu poselskiego.

W 2005 r. w Poznaniu wraz z działaczami PiS zorganizował happening przeciwko SLD, w którym… udawał jelenia.

Polska Fundacja Narodowa została założona 29 grudnia 2016 r. przez 17 spółek Skarbu Państwa. Celem PFN jest dbanie o dobre imię Polski w kraju i za granicą. Fundacja od momentu powstania zorganizowała m. in. kampanię informacyjną nt. reformy sądownictwa oraz “Rejs Niepodległości”, który zakończył się fiaskiem.

 

źródło: Rzeczpospolita

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY