Gdańsk walczy z gender – mieszkańcy nie odpuszczają Adamowiczowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ dziennik.pl

Mieszkańcy Gdańska nie chcą odpuścić Adamowiczowi i Radzie Miasta “Modelu na Rzecz Równego Traktowania”, który promuje ideologię gender.

Dokument Rada Miasta przyjęła większością głosów radnych z Platformy Obywatelskiej. Gdańsk może być przykładem dla innych polskich miast – dumnie podkreślał Paweł Adamowicz, który jest pomysłodawcą projektu.

Postępowanie prezydenta sprawia, że Gdańsk staje się kolejnym tęczowym miastem. Najpierw obalić autorytety, uderzyć w Kościół, a następne przejście przez instytucje. I teraz jesteśmy na tym etapie. Przechodzimy przez instytucje, które w konsekwencji chcą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało społeczeństwo, czyli przebudować normy społeczne – podkreśla Waldemar Jaroszewicz z Civitas Christiana” w Gdańsku.

Do sprawy odnieśli się również duchowni. Ks. Krzysztof Gidziński podkreślił, że gender to nie tylko fałszywe przesłanki dotyczące płci i seksualności. – Gender to przede wszystkim ideologia demoniczna.

Warto podkreślić, że projekt pod pozorem walki z dyskryminacją wprowadza szerokie przywileje dla środowisk LGBT.
Instytut Ordo Iuris zbiera podpisy pod petycja “Ochrońmy Gdańsk przed ideologią gender”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Adamowicz ukarany przez sąd za nazwanie działacza Młodzieży Wszechpolskiej faszystą!

Prosiliśmy o opinię Instytut Ordo Iuris. Przysłał nam taką opinię. To jest opinia na temat „Modelu na Rzecz Równego Traktowania”. Ta opinia liczy sobie 16 stron i w tej opinii prawnicy jasno dowodzą, że sam „Model na Rzecz Równego Traktowania”, jaki prezydent Gdańska chce wprowadzić, jest niezgodny z polskim prawem – zaznacza Marek Skiba z Poradnictwa Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej.

To nie pierwszy sprzeciw wobec działalności Adamowicza. Organizacje narodowe w Gdańsku wielokrotnie pokazywały swój negatywny stosunek do władz miasta. Młodzież Wszechpolska poinformowała niedawno, że Paweł Adamowicz został skazany na karę grzywny za pomówienia, które dopuścił się względem jednego z wszechpolaków.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY