Balcerowicz bardzo krytycznie o… Ryszardzie Petru. “Zawiodłem się na nim. Egocentryzm blokuje rozum. Szkodnik”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Petru

/ fot. DrabikPany via flickr.com

Gdy przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi Ryszard Petru zakładał partię Nowoczesna, wielu nie miało wątpliwości, że stoi za nim Leszek Balcerowicz. Jednak teraz okazuje się, że ten ostatni radykalnie zmienił zdanie na temat swojego wychowanka. 

Balcerowicz w wywiadzie opublikowanym w tygodniku “Wprost” nie szczędził słów krytyki pod adresem swojego wychowanka Ryszarda Petru. “Napisał u mnie bardzo dobrą pracę magisterską, merytorycznie jest bardzo dobry. Ale nie ukrywam, że się na nim zawiodłem” – mówił Balcerowicz.

Okazał się niedojrzały politycznie, egocentryzm jest u niego tak silny, że blokuje rozum. Dziś najważniejsza jest konsolidacja opozycji, którą on podważa. Bez względu na to, jaką rolę odgrywał w moim życiu zawodowym, jeżeli okazał się szkodnikiem, to musi być przedstawiany jako szkodnik – kontynuuje Balcerowicz.

Nie zabrakło również krytyki rządzącego PiS. “Nauczyłem się patrzeć na politykę okiem przyrodnika, a w przyrodzie są różne okazy. Był Tymiński, potem Lepper, teraz jest PiS” – mówił Balcerowicz. “Dziś Polska idzie w kierunku złego ustroju, więc sprzeciwianie się temu procesowi jest patriotyzmem. Dyktatury jeszcze u nas nie ma, ale idziemy w jej kierunku” – dodał.

wpolityce.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY