Kolejny rozłam w Kukiz’15? Chodzi o szczepionki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / fot. Paweł Jaworski/Prosto z Mostu

Poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki jest aktywnym działaczem środowiska antyszczepionkowców STOP NOP. Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy znoszącej nakaz szczepienia dzieci. Parlamentarzysta był jednym z głównych inicjatorów. Teraz od działalności Skuteckiego odcina się jego ugrupowanie.

Do Sejmu trafił projekt ustawy znoszącej obowiązkowe szczepienie dzieci. Pod projektem podpisało się 120 tys. osób. O wszystkim poinformował na Facebooku poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki.

“Przyznaję: w pewnym momencie nie wierzyłem że się uda. Atakowani bezpardonowo z wielu stron, obrzucani epitetami i zwykłymi insynuacjami. Złożyliśmy właśnie ponad 120 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy cywilizującym kwestię szczepień w Polsce. Dwa tygodnie będą liczone i weryfikowane podpisy” – napisał polityk Kukiz’15.

Tymczasem na Twitterze pojawiło się oświadczenie w sprawie wydane przez Prezydium Klubu Poselskiego Kukiz’15. Prezydium odcina się od projektu i zaznacza, że inicjatywa Skuteckiego nie jest prowadzona w ramach klubu.

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY