Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Wojciech Jasiński, prezydent Żyrardowa (woj. mazowieckie) i dwóch biznesmenów z woj. zachodniopomorskiego zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Trwają przeszukania i czynności z zatrzymanymi. O akcji na swoich stronach informuje CBA.

Agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz dwóch przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, z Rewala i Gryfic.

Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością Gminy Żyrardów oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa. Na tych gruntach, blisko nadmorskiej plaży, znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta. – informuje CBA.

Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście miejsc m.in.  gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób.

Zatrzymani przez CBA Prezydent Żyrardowa i biznesmeni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Śledztwo jest wielowątkowe. Czynności trwają. – informuje CBA.

 

cba.gov.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY