Donald Trump o gazociągu Nord Stream 2: “To straszliwa rzecz”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.wikipedia commons

Donald Trump podczas wspólnej konferencji z premier Wielkiej Brytanii Theresą May w ostrych słowach wypowiedział się na temat gazociągu Nord Stream 2. Znów nie brakowało oskarżeń pod adresem Niemiec. 

Choć Trump przyznał, że osobiście bardzo lubi niemiecką kanclerz Angelę Merkel, to jednak dodał, że gazociąg Nord Stream 2 “to straszliwa rzecz”, która nie pomaga w budowaniu pokoju na świecie. Prezydent USA wyraził zdziwienie, jak można “pompować miliardy i miliardy dolarów, głównie z Niemiec, do rosyjskich kieszeni, kiedy próbujemy mieć pokój na świecie”.

“Jak można pracować na rzecz pokoju i siły, skoro ktoś ma tego typu władzę nad tobą?” – pytał, mówiąc o swoich obawach dotyczących ewentualnego ryzyka powstania zależności energetycznej Niemiec od Rosji w – jak podał – nawet 60-70 proc.

Z kolei May zapewniła, że rząd w Londynie “rozmawiał na ten temat z Niemcami i innymi państwami Unii Europejskiej” i zagwarantowała, że “tak długo, jak Wielka Brytania będzie miała miejsce przy stole (w UE), będziemy nadal jasno przedstawiać swoją opinię”.

 

RMF FM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY