Ministerstwo rodziny negocjuje umowy na sprowadzanie tysięcy imigrantów z Filipin, przyznaje wiceminister Szwed

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Pogłoski o tym, że możliwe jest rozszerzenie katalogu państw, których obywatele będą mogli podejmować w Polsce zatrudnienie jedynie na podstawie tzw. oświadczenia okazały się prawdziwe.

Nie ma w tej chwili propozycji, żeby rozszerzyć tę listę o inne państwa, chociaż są wnioski ze strony pracodawców, żeby to zrobić. Rozmawialiśmy o dwóch państwach, które moglibyśmy brać pod uwagę – obywatelach Filipin i Wietnamu. Jesteśmy na wstępnym etapie rozmów z ministerstwem Filipin ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianie pracowników, ale nie ma jeszcze na tyle wypracowanej propozycji, żeby można było coś więcej powiedzieć – powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Przed miesiącem Stanisław Szwed w wywiadzie z „Super Expressem” informował o kolejnych ułatwieniach i wychwalał pracowników z Ukrainy. Przedstawiciel rządu poinformował, że gabinet premiera Mateusza Morawieckiego pracuje nad otwarciem 20 branż, w tym tych wymagającej fachowej wiedzy i wielkiej odpowiedzialności – czyli branży medycznej i budowlanej:

Branż jest dwadzieścia a zawodów około stu dwudziestu. Mówimy tu o pracach z sektora branży technicznej, wszystkie zawody budowlane, kierowcy oraz zawody medyczne, w tym pielęgniarki. Jeżeli już mowa o pielęgniarkach tu w tym przypadku musi być spełniony jeden konkretny warunek – mówił.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY