Andrzej Duda spotkał się z Trumpem. To była cena za ustawę o IPN?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podana przez Kancelarię Prezydenta RP informacja o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem wywołała złośliwe komentarze użytkowników Twittera.

Oficjalne konto Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze podało informację o tym, że Andrzej Duda „rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem między innymi o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu i jednostek wojskowych”.

Zdjęcia zamieszczone przez Kancelarię prezydenta wywołały jednak złośliwe komentarze użytkowników Twittera. Według wielu z nich fotografie sprawiają wrażenie jakby prezydent USA spotkał się z Andrzejem Dudą przechodząc z pustej sali konferencyjnej do windy.

>> Czytaj także: Jedwabne: Agresja i atak paniki ze strony Żydów.”ONR to faszyści i kłamcy” [WIDEO]

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Brukseli gdzie rozpoczął się dzisiaj szczyt NATO. Szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski zapewnia jednak, że „Prezydent Trump zaprosił Prezydenta Dudę do swojego pokoju tutaj w siedzibie Sojuszu” – jak podaje oficjalna strona internetowa Kancelarii. Według Szczerskiego spotkanie było na tyle długie, że obaj przywódcy zdążyli porozmawiać o „współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”, która to wypowiedź jest najprawdopodobniej źródłem komunikatu na Twitterze. Poza dwoma prezydentami na jednym ze zdjęć towarzyszy im doradca Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a na innym między nimi kroczy prawdopodobnie prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY