Czystki na Twitterze? Portal usunął w ciągu dwóch miesięcy 70 milionów kont

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Twitter zawiesił ponad 70 milionów kont w maju i czerwcu, a tempo usuwania kolejnych kont jest również kontynuowane w lipcu. To daje średnio ponad milion kont dziennie. Punkt kulminacyjny czystki był w maju: ponad 13 milionów kont w tydzień.

Oficjalna wersja brzmi, że Twitter gwałtownie nasilił swoją walkę z fałszywymi i podejrzanymi kontami, zawieszając ponad milion profili dziennie w ciągu ostatnich miesięcy, chcąc w ten sposób zmniejszyć przepływ dezinformacji na platformie.

Tempo zawieszeń kont, które Twitter potwierdził firmie Post, wzrosło ponad dwukrotnie od października, kiedy to firma ujawniła pod naciskiem Kongresu, jak Rosja wykorzystywała fałszywe konta do ingerowania w amerykańskie wybory prezydenckie. Twitter zawiesił ponad 70 milionów kont w maju i czerwcu, a jego tempo utrzymało się w lipcu, zgodnie z danymi, które podała platforma.

Administracja Twittera zablokowała także oficjalny profil Obozu Narodowo-Radykalnego. Jak mówi Tomasz Kalinowski – Zapewne zareagowała tak w związku z wpisami dotyczącymi blokady Marszu Równości środowisk LGBT w Częstochowie przez organizacje narodowe i katolickie. Od miesięcy ONR jest systematycznie blokowany na Facebooku, czystka dotknęła nie tylko główne konto, ale również publiczne konta działaczy (bywa, że i prywatne) oraz wojewódzkich struktur czyli Brygad.

Zablokowano profil ONR przez nasz symbol, Rękę z mieczem. Ten miecz to Szczerbiec, miecz koronacyjny królów polskich. To antypolska cenzura – komentuje Kierownik Główny ONR, Tomasz Dorosz.

Twitter odmówił komentarza na temat możliwego spadku liczby użytkowników. W Polsce są jednak usuwane treści prawicowe i narodowe. Walka z narodowcami w Internecie ciągle trwa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY