o. Rydzyk do narodowców: serdeczne „Bóg zapłać” za waszą patriotyczną i katolicką postawę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. / Fot. YouTube

W „Aktualnościach dnia” na Antenie Radia Maryja o.Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował Robertowi Winnickiemu za działalność środowisk narodowych: „Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne >>Bóg zapłać<< za waszą postawę patriotyczną i katolicką. Także na marszach z okazji 11 listopada. Ja się na tych marszach niesamowicie buduję, buduję się tym, jaka jest piękna młodzież”.

Jednym z poruszonych tematów podczas rozmowy było zablokowanie Marszu Równości w drodze na Jasną Górę przez środowiska narodowe, w głównej mierze MW i ONR.

Nasi młodsi koledzy z MW i ONR-u dowiedziawszy się, że ma się odbyć ta manifestacja, porejestrowali na trasie Parady Równości pikiety. Chodziło o to, żeby stanąć na drodze i zablokować, fizycznie nie dopuścić do tej profanacji. Należy działać spokojnie i bez agresji, ale zdecydowanie. To, co się wczoraj działo podczas Mszy św., modlitwy na Błoniach, to była taka wojna manewrowa, bo kolejne pikiety były przesuwane, a lewicowa manifestacja była puszczana obok nich – powiedział Robert Winnicki.

Obserwując sobotnie wydarzenia  poseł Robert Winnicki z zaniepokojeniem stwierdził, że w Polsce trwa walka z katolicyzmem.

– Jest to dokładnie ten sam scenariusz, jaki był przećwiczony na Zachodzie. Niestety tam, siły katolickie i prawicowe od lat 60. właściwie przyjęły jedną taktykę: ustępować, milczeć, wycofywać się. Skutek jest taki, że dzisiaj cała sfera publiczna i polityczna jest zdominowana przez agresywną, liberalną lewicę. Fałszywym jest twierdzenie, że jeżeli będziemy zamykali oczy, to będziemy mocniejsi. Trzeba spokojnie, ale stanowczo stawiać tamę przeciwko otwartej agresji. Uległość zawsze rozzuchwala agresora ideologicznego.

Zdaniem Roberta Winnickiego mamy problem z napływem marksizmu kulturowego i genderyzmu.

Te ideologie zostały wypuszczone w latach 60. na Zachodzie, ze skrajnie lewicowych środowisk. Tym razem mieliśmy do czynienia z I Paradą Równości w Częstochowie. W związku z tym środowiska narodowe, głównie z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u, stwierdziły, że to towarzystwo należy powstrzymać, bo ich celem była prowokacja i profanacja.

Dyrektor rozgłośni katolickiej i TV Trwam podziękował Robertowi Winnickiemu:

 Na Pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne „Bóg zapłać” za waszą postawę patriotyczną i katolicką. Także na marszach z okazji 11 listopada. Ja się na tych marszach niesamowicie buduję, buduję się tym, jaka jest piękna młodzież. To, że bywają jakieś nieprawidłowości i są jakieś prowokacje w tych waszych zgromadzeniach, ale wszędzie są różni ludzie. To trzeba wychowywać i tym młodym ludziom pomóc, żeby byli jak najlepsi. Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nie raz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie, to jak słyszę krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie. Wszyscy potrzebują wychowania, każdy z nas ciągle się doskonali i jeśli popełniamy jakieś błędy, idziemy do spowiedzi. To jest to, co powiedział św. Paweł „Napominajcie się z miłością i zachęcajcie”. Dziękuje Wam za wczoraj, a to co jest w tej chwili, to jest to, co marksiści mówili: iść przez uczelnię, szkoły, media, parlamenty. To jest to, co demaskował ks. abp Stanisław Wielgus i ks. prof. Guz. Tacy ludzie jak oni będą później wykluczani na różne sposoby, nawet siłowe – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RADIOMARYJA

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY