Tajlandia: Ratownicy będą wydobywać chłopców z jaskini

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YT

W Tajlandii zaczęto akcję ratunkowa dla chłopców uwięzionych w jaskini. Zespół tajlandzkich i zagranicznych płetwonurków będzie wyciągać dzieci jedno po drugim przez wąskie korytarze jaskini.

Władze prowincji Chiang Rai położonej na północy Tajlandii poinformowały o rozpoczęciu akcji mającej na celu wydobycie 13 chłopców uwięzionych w jaskini. Potrwa ona 3-4 dni w zależności od warunków pogodowych – powiedział jeden z dowódców wojskowych.

Akcja ratunkowa może potrwać 3-4 dni. Według zapowiedzi pierwszy z chłopców może zostać wydostany na powierzchnię nie wcześniej, niż ok. godziny 16 czasu polskiego.

Cała trzynastoosobowa grupa jest już więcej niż gotowa do opuszczenia jaskini. To jest szczyt naszej gotowości – powiedział dziennikarzom Narongsak Osottanakorn, szef akcji ratowniczej prowadzonej w jaskini i zarazem gubernator prowincji.

Akcję ratunkową utrudniają jednak warunki pogodowe. Okres od lipca do października w Tajlandii to czas monsunów, silnych wiatrów, którym towarzyszą ulewne deszcze. Nadciągająca zmiana pogody może gwałtownie podnieść poziom wody i całkowicie zalać jaskinię, w której znajdują się chłopcy.

12 chłopców w wieku 11-16 lat z miejscowego klubu piłkarskiego oraz ich 25-letni trener weszli w sobotę 23 czerwca do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai na północy Tajlandii, gdzie zostali odcięci od świata przez ulewne deszcze.

gosc.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY