Narodowcy blokują Marsz Równości na Jasną Górę!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ google.pl

W tę sobotę, jak co roku, odbyła się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Tegorocznym hasłem było „Polska miłością wskrzeszona”. Jednak dzisiaj w drodze na Jasną Górę można było spotkać również uczestników Marszu Równości. 

I częstochowski Marsz Równości wybrał kontrowersyjną trasę.

I Marsz Równości w Częstochowie odbędzie się zapowiedzianego dnia (8 lipca) i przejdzie planowaną trasą: od placu Daszyńskiego w Częstochowie do końca III Alei Najświętszej Maryi Panny. To nie wszystko! Zaraz po marszu spotykamy się na stacjonarnej manifestacji w Parku Staszica pod Jasną Górą! Jak widać pomimo licznych prób zatrzymania tęczy i tak triumfujemy! – taki wpis można przeczytać na Facebooku Marszu Równości w Częstochowie.

Jak można zauważyć, wybór miejsca nie jest przypadkowy. Organizatorzy Marszu celowo chcieli wzbudzić zainteresowanie decydując się na manifestację pod Jasną Górą. Zgodnie z treścią ich wpisu miał to być wyraz ich triumfu nad osobami wrogimi „tęczy”. Sprawa wyboru tego miejsca została skomentowana.


Uczestnicy Marszu Równości także na swoich transparentach podkreślali wybór tego miejsca.


Taka postawa spotkała się z kontrmanifestacjami. Jak podaje Urząd Miasta Częstochowy miało odbyć się ich kilkanaście, m.in. ONR-u, MW, Prawicy Rzeczpospolitej, czy też Disco-Polo w obronie tradycyjnego modelu rodziny.


Warto zaznaczyć, że środowiska LGBT szły pod Jasną Górę z hasłami: „Nie ma Boga, jest załoga”, „Bisexual – double your luck to getting a fuck”.

GAZETA.PL/DORZECZY.PL/WPOLITYCE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY