REKLAMA

Współpracownik Benjamina Netanjahu drwi z polskiego rządu. „Anulowali ustawę z podkulonym ogonem”, „Nie daliśmy im nic w zamian”

REKLAMA

Dzisiejsza „Rzeczpospolita” przytacza wypowiedź Yaakova Nagela, jednego z najbliższych współpracowników premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, który w rozmowie z „Times of Israel” zadrwił z polskiego rządu.

W rozmowie z „Times of Israel” Nagel, który negocjował z przedstawicielami polskiego rządu zmianę zapisów w ustawie o IPN, w mocnych słowach skomentował działania naszych władz.

„To kraj, który szczyci się tym, że uchwalili prawo, które ich zdaniem przywróci narodowi honor. Pół roku później anulują je z podkulonym ogonem” – powiedział.

„To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael. Krytyka doprowadza mnie do szaleństwa. Osiągnęliśmy niesamowity sukces. Mieliśmy prawo, o którym wszyscy mówili, że jest straszne. Pozbyliśmy się tego, nie dając im nic w zamian. Nie ma nic złego w tym stwierdzeniu” – dodał.

Decyzja Netanjahu o podpisaniu wspólnego oświadczenia z Morawieckim została odebrana w Izraelu bardzo krytycznie. Przeciwko porozumieniu jest m.in. opozycyjny względem Netanjahu polityk, Jair Lapid, który nazwał deklarację „haniebną”.

 

wmeritum.pl

REKLAMA

Komentarze