Winnicki: “Za rządów PiS ustawy pisze się w obcych ambasadach” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki skrytykował uginanie się pod naciskiem Izraela ws. nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej i wykreślenie z niej przepisów penalizujących przypisywanie Narodowi lub Państwu Polskiego zbrodni popełnionych przez III Rzeszę.

Nie było jeszcze ustawy tak skandalicznie przeprocedowanej w tym Sejmie, jak właśnie tak nowelizacja ustawy o IPN-ie, która to nowelizacja przede wszystkim kastruje ją z najważniejszego elementu, czyli z elementu ścigania tych, którzy mówią o “polskich obozach śmierci”. To jest skandal. To jest świadectwo tego, że PiS już wręcz pełza przed środowiskami banderowskimi, przed środowiskami żydowskimi – powiedział Robert Winnicki.

Zobacz też: Winnicki zagłuszany w Sejmie. Wyłączyli mu mikrofon. “Pełzacie przed środowiskami żydowskimi”

Nigdy Polska nie była za czasów Platformy zależna od Niemiec, jak dzisiaj jest od Stanów Zjednoczonych i Izraela za czasu rządu PiS .To jest niesamowity dramat. Symbolicznie zablokowałem mównicę. Pan Marszałek Kuchciński pomimo tego dalej procedował łamiąc z kolei kolejne punkty regulaminu. To były rzeczy niebywałe. Wszystko to po to, aby ukryć ten fakt przed Polakami – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Zobacz też: Winnicki zablokował mównicę. Nie chciał dopuścić do zmiany ustawy o IPN

Podczas debaty sejmowej nad nowelizacją ustawy Winnicki podsumował politykę PiS-u:

Rząd, który miał wstać z kolan dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i przed banderowcami. Polscy patrioci otwierają oczy. Kłamiecie ws. imigrantów i kneblujecie debatę publiczną.

Całość rozmowy z Robertem Winnickim znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY