Wałęsa straszy “wojną domową”! “Dojdzie do wojny, nie ma rady”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Lech Wałęsa w ostatnim czasie zwiększył swoją aktywność medialną wywołując przy okazji burzę pisząc na Twitterze o tym, że jest w posiadaniu broni palnej. Teraz w rozmowie z mediami postanowił utrzymać militarystyczny styl i zagroził wybuchem wojny domowej w Polsce. 

Wałęsa podczas spotkania z dziennikarzami został zapytany o swoje plany związane z pobytem w Warszawie na proteście pod Sądem Najwyższym.

„Zachęcę do tego, byśmy wspólnie poszukali skutecznych metod – pokojowych i konstytucyjnych. Na to się nie możemy zgodzić, co się teraz dzieje. Sądu nie możemy oddać. Będzie to, co przewidywałem na samym początku – dojdzie do wojny domowej, nie ma rady. To jest droga do wojny domowej. Chciałbym jej uniknąć” – stwierdził były prezydent.

„Trzeba zapytać narodu, czy jest gotów, czy rozumie, czy chce. Jeśli będzie gotów, będzie rozumiał, będzie chciał to ultimatum trzeba postawić tej władzy, że zbieramy podpisy, żądamy referendum, więcej podpisów niż ich wybrano i tym sposobem pokojowo muszą się zgodzić. Będzie to trudne, ale ta mobilizacja pozwoli dopilnować dobrze wyborów i odesłać ich do narożnika” – dodał, cytowany przez RMF FM.

 

rmf24.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY