Prokuratura w Radomiu, po roku śledztwa, postawiła zarzuty członkowi KOD

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Młodzież Wszechpolska z Radomia upamiętniła wydarzenia Radomskiego Czerwca'76.

Prokuratura w Radomiu, po roku śledztwa, postawiła zarzuty członkowi Komitetu Obrony Demokracji.

Prokuratura w Radomiu, po roku śledztwa co do wydarzeń z 24 czerwca, zmienia trzem podejrzanym zarzut o udział w pobiciu i uznaje, że doszło do bójki między narodowcami a działaczami KOD-u – pisze portal narodowcy.net

Przypominamy, że w sobotę 24 czerwca 2017 roku Wszechpolacy z Warszawy i Radomia udali się na obchody wydarzeń radomskiego czerwca z 1976 roku. Część uczestników marszu postanowiła wyrazić sprzeciw wobec Komitetu Obrony Demokracji, który próbował przywłaszczyć sobie obchody wspomnianej rocznicy.

Komitet Obrony Demokracji zorganizował wtedy manifestację pod hasłem „Radom ’76. Droga do wolności”. Naprzeciw manifestacji wyszli działacze Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wtargnęli między demonstrujących z okrzykami „targowica”. Doszło do bijatyki.

Czytaj więcej: Komendant policji w Radomiu odwołany po starciu KODu z Młodzieżą Wszechpolską

Śledztwo w sprawie bójki zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową Radom-Wschód. Wtedy też zarzuty postawiono trzem osobom – prokuratura stwierdziła, że narazili ona działacza KOD-u na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Zapadły decyzje o zmianie zarzutów wobec trzech osób, które były podejrzane o udział w pobiciu. Te osoby oraz dwie nowe, które zdaniem prowadzących postępowanie również były aktywne, dostają zarzuty jednego rodzaju udziału we wzajemnej bójce i wzajemnego narażania się na spowodowanie obrażeń czy skutków w postaci obrażeń ciała – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Rzeczniczka nie poinformowała jednak kiedy będzie sprawa sądowa. Jeśli wszyscy podejrzani się stawią i wykonane zostaną wszystkie czynności wymagane przepisami Kodeksu postępowania karnego, to w końcu lipca sprawa trafi do sądu – mówi rzeczniczka.

MediaNarodowe/Narodowcy.net

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY