Feministki lub ich sprzymierzeńcy zdewastowali trzy budynki kościelne w Warszawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen facebook

Jak udało się ustalić portalowi pch24.pl w internecie zaczęły pojawiać się niepokojące doniesienia. Elewacja budynku Domu Parafialnego parafii Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie została zdewastowana. Dostępne w sieci materiały wskazują, że na budynku pojawiły się napisy treścią wskazujące na feministyczne i proaborcyjne poglądy sprawcy/sprawców.

Od wczesnego przedpołudnia w sieci krążyły zdjęcia ilustrujące dewastację budynku katedralnej parafii. Portal pch24.pl potwierdził prawdziwość doniesień o dewastacji. Ponadto z naszych informacji wynika, że na miejscu dewastacji pojawiła się już policja.

Z dostępnych w internecie materiałów wynika, że na budynku pojawiły się bluźnierstwa kpiące ze słów Pana Jezusa wypowiedzianych podczas Ostatniej Wieczerzy, które powtarzane są podczas Przeistoczenia.

Ponadto na bramie umieszczono napis „mordercy”, zaś na chodniku „dość piekła kobiet”, co wskazuje na ewidentne feministyczne i proaborcyjne poglądy sprawcy (lub sprawców), stanowiące motyw działania.

Bluźniercze napisy pojawiły się również na siedzibie kurii warszawsko-praskiej. Nieznany sprawca/sprawcy czerwoną i czarną farbą napisali na drzwiach siedziby kurii „Oto ciało moje, oto krew moja. Wara wam”. Takie samo hasło widnieje na schodach prowadzących do budynku. Na kostce przed siedzibą wandale napisali: „Mordercy kobiet” i „Rwanda. Pamiętamy”.

Ks. Bartołd, proboszcz archikatedry, powiedział PAP, że napisy zauważył rano, kiedy szedł na mszę św. około godz. 6.50. “Wczoraj, kiedy wracałem z koncertu około 21 jeszcze ich nie było” – zaznaczył. Zdaniem ks. Bartołda, wandalizmu dopuścili się przeciwnicy obywatelskiego projektu ustawy “Zatrzymaj aborcję”, który Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny skierowała w poniedziałek do podkomisji. Projekt zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

“Nie ulega wątpliwości, że te napisy odnoszą się do tej ustawy. Wygląda to na zorganizowaną akcję przeciwko nauczaniu Kościoła, który broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci i przypomina, że życie jest święte. A są osoby, które się z tym nie zgadzają” – podkreślił.

Z najnowszych medialnych doniesień wynika, że wandale (motywowani najpewniej lewicową ideologią) zaatakowali nie 2, ale 3 obiekty kościelne: oprócz Domu Parafialnego przy Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie oraz zabudowań Kurii Warszawsko-Praskiej także ogrodzenie budynku Kurii Archidiecezji Warszawskiej – podaje gosc.pl.

źródło: pch24.pl / gosc.pl / twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY