Adam Nawałka przestaje być selekcjonerem polskiej reprezentacji!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube.com

Podczas dzisiejszej konferencji na Stadionie Narodowym Zbigniew Boniek ogłosił, że Adam Nawałka nie będzie już dłużej selekcjonerem reprezentacji polskiej. Swoją funkcję będzie pełnił już tylko do 30 lipca.

Po przegranym Mundialu podejrzewano, że Adam Nawałka opuści stanowisko trenera reprezentacji polskiej. Dzisiaj zapadła decyzja.

Spotykamy się w smutnych okolicznościach. Mam na myśli ostatni mundial, ale jesteśmy na Stadionie Narodowym, który dostarczył nam sporo radości, zarówno nam trenerom, piłkarzom, działaczom i kibicom. To były fantastyczne chwile. (…) Popełniłem wiele błędów, które miały wpływ na naszą postawę, ale nie chcę dokładnie wchodzić w analizę – powiedział Adam Nawałka.

Należy przypomnieć, że odchodzi po ponad czterech latach współpracy z kadrą. Pomimo ostatniej klęski na Mundialu wszyscy pamiętają jego zasługi i osiągnięcia dla polskiej reprezentacji. Jednym z głównych było pokonanie Niemiec w 2016 roku podczas Euro oraz awansowanie na mistrzostwa Europy.

To było pięć bardzo intensywnych lat z bardzo dobrymi relacjami z zawodnikami. Mistrzostwa świata były ukoronowaniem naszej wspólnej pracy. Pewien etap się zakończył, formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o rezygnacji. Rozmawialiśmy długo z prezesem i zawsze czułem wsparcie. Bez prezesa Bońka nie byłoby tych sukcesów – skomentował swoje odejście Adam Nawałka.

>>Czytaj także: Reprezentacja Polski wróciła do kraju. Na lotnisku były tłumy!

Najbardziej interesującą kwestią pozostanie teraz to, kto zastąpi Adama Nawałkę. Jeśli wierzyć plotkom, które powstały podczas meczu Polski z Japonią, to szansę na to stanowisko ma włoski trener Cesare Prandelli. Jednak na ostateczną decyzję pozostaje nam jeszcze trochę poczekać.

PRZEGLADSPOROTWY.PL/SPORTOWEFAKTY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY