#ZatrzymajAborcję w Sejmie – PiS gra na zwłokę. Kaja Godek nie miała prawa głosu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

Projektem “Zatrzymaj aborcję” zajmie się specjalna podkomisja. PiS kolejny raz gra na zwłokę – To, co mieliśmy na tej komisji, to była po prostu ustawka i sposób na utopienie tego tematu do wyborów albo na zawsze – oceniła Kaja Godek.

Do podkomisji wchodzą osoby, które były przeciw projektowi przez ostatnie 6 m-cy. Ustawka, że aż wstyd! Obywateli uciszono w sposób urągający dobrym parlamentarnym obyczajom – informowała na bieżąco Godek.

Komisja polityki społecznej i rodziny zebrała się około godziny 16 i obradowała pół godziny na temat projektu. Dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości kolejny raz zawiódł oczekiwania swoich wyborców i odciął się od swoich wcześniejszych deklaracji.

Ustawa ratująca życie nienarodzonych dzieci jest tak odsuwana od ośmiu miesięcy. Premier Izraela dostał ustawę w 8 godzin. PiS jest partią pro-aborcyjną – podkreślał poseł Robert Winnicki.

Byli państwo świadkami agresji wobec osób niepełnosprawnych, byli państwo świadkami przemocy władzy wobec obywateli, byli państwo świadkami powołania podkomisji, której zadaniem jest topienie projektu “Zatrzymaj aborcję”. Byli państwo świadkami sytuacji, w której nie pozwolono osobom występującym w imieniu obywateli nawet się odezwać i przedstawić swojej argumentacji – mówiła po posiedzeniu Godek.

Projekt ustawy #ZatrzymajAborcję zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

Twitter/onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY