UE pod przewodnictwem Austrii – Kanclerz Kurz chce restrykcyjnej polityki migracyjnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Były już kanclerz Sebastian Kurz / fot. flickr.com

Austria rozpoczęła przewodnictwo w Unii Europejskiej, które będzie trwało pół roku. Kanclerz Kurz postanawia zaostrzyć w tym czasie politykę migracyjną.

Ludzie oczekują od Unii Europejskiej, że będzie ich chronić, że będzie gwarantować bezpieczeństwo, porządek i stabilność. I tylko wtedy, kiedy uda nam się lepiej chronić zewnętrzne granice, będziemy mogli osiągnąć ten cel – podkreślał w Brukseli Sebastian Kurz.

To nie koniec – Austria chciałaby w czasie przewodnictwa w UE negocjować budżet na rok 2021-27 pod względem wydatków na cele wojskowe czy też zbliżyć się z państwami bałkańskimi. Ten region jest częścią Europy pod względem polityki gospodarczej i bezpieczeństwa, okazał się wiarygodnym partnerem podczas kryzysu migracyjnego  – mówią austriaccy politycy.

Austria będzie musiała jednak przejąć tematy, które toczyły się, kiedy to Bułgaria przewodziła UE. Są to np. zmiany w przepisach, które mają utrudnić prace nad Nord Stream, w tym zakresie media nie przewidują rewolucji – ponieważ austriacka firma OMV jest zaangażowana w tę inwestycję.

Kanclerz Kurz będzie musiał także zdecydować co stanie się z Polską, a dokładniej jakie będą kroki w procedurze z artykułu 7. unijnego traktatu przeciwko Polsce.

radioszczecin.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY