Algierski portal: “Ameryka zamyka drzwi dla 150 mln muzułmanów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

/ fot. flickr.com

Algierskie portale grzmią ostrymi nagłówkami: “Dekret Trumpa zatwierdzony. Ameryka zamyka drzwi dla 150 mln muzułmanów”.

O co tak naprawdę chodzi? Amerykański Sąd Najwyższy we wtorek potwierdził ważność dekretu antyimigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa.

Zagraniczne portale “martwią się” więc o to, że 150 milionów muzułmanów nie będzie mile widzianych na amerykańskim terytorium.

Media w Stanach podkreślają natomiast, że jest jeden z największych sukcesów prezydenta USA. Reuters pisze, że decyzja Sądu Najwyższego w tej sprawie, została podjęta stosunkiem głosów 5-4. Agencja dodaje, że kończy to na razie ostrą batalię w sądach o to, czy działanie prezydenta było bezprawnym zakazem, dyskryminującym muzułmanów.

Dekret ten został wcześniej odrzucony dwukrotnie przez sądy niższej instancji . Dokument zamyka granice USA około 150 milionom ludzi, w tym Jemeńczykom, Syryjczykom, Libijczykom, Irańczykom, Somalijczykom i Koreańczykom z Korei Północnej. Jego krytycy potępili nazywają go “deklamacją anty-muzułmańską”.

Bardzo entuzjastycznie na wyrok sądu zareagował Donald Trumpa. Decyzję Sądu Najwyższego nazwał “wspaniałym zwycięstwem dla narodu amerykańskiego i konstytucji”. Odniósł się do sytuacji także na Twitterze.

algerie-focus.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY