Prof. Nowak w Kielcach. Opowie o prowokacji z 1946 r. [WYDARZENIE]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Jerzy Robert Nowak

Prof. Jerzy Robert Nowak / Fot. Media Narodowe

4 lipca obchodzić będziemy rocznicę wydarzeń, które przeszły do historii pod nazwą pogromu kieleckiego. Dwa dni później Brygada Świętokrzyska ONR organizuje wykład mający ukazać prawdę o tym, co się stało 72 lata temu. Gościem spotkania będzie prof. Jerzy Robert Nowak.

W lipcu 1946 r. w Kielcach doszło do mordu na ludności żydowskiej. Zgięło 37 Żydów i trzech Polaków. O zbrodnię przez lata komunizmu oskarżani byli mieszkańcy Kielc i podziemie niepodległościowe. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że pogromu dokonały państwowe służby. Ten fakt do dziś jest często niemile widziany przez demoliberalne środowiska.

Prezydent Polski mówi o “silnych” relacjach z Izraelem – w tle skandal z ustawą o IPN

Odkrywania prawdy o wydarzeniach z 4 lipca od lat podejmują się działacze ONR Kielce. Po raz kolejny organizują oni spotkanie mające naświetlić ten temat. Dwa lata temu gośćmi konferencji byli prof. Jerzy Robert Nowak, Leszek Żebrowski i Stanisław Michalkiewicz. W ubiegłym roku do wykład wygłosił Dariusz Walusiak. W tym roku natomiast Kielce ponownie będą gościły prof. Nowaka. Tematyką prowokacji kieleckiej zajmuje się on od wielu lat. Jego teksty znalazły się m.in. w publikacji wydanej przez IPN ,,Wokół pogromu kieleckiego”. Spotkanie nosi tytuł ,,Pogrom kielecki – 72 lata później”.

Zbrodnia z 1946 r. cały czas wykorzystywana jest przez antypolskie środowiska do uprawiania tzw. pedagogiki wstydu. Chcemy głośno mówić o tym, co w rzeczywistości stało się na Plantach. Dlatego zapraszamy na spotkanie wszystkich, którym leży na sercu historyczna prawda i dobre imię Polaków – mówi Filip Bator z ONR Kielce, organizator spotkania.

Media Narodowe opublikowały zaproszenie na wykład od samego prof. Nowaka. – Trzeba ciągle prostować fałsze na ten temat i pokazać fakty – mówi historyk.

Spotkanie odbędzie się 6 lipca w kieleckim Domu Rzemiosła przy ul. Warszawskiej 34. Początek o godz. 18. Na Facebooku można śledzić wydarzenie na ten temat.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY