93-letnia łączniczka AK walczy w plebiscycie – jest daleko za feministkami i działaczkami LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook/kk

W Szczecinie organizowany jest plebiscyt na kobietę roku – niestety wygrywają go działaczki lewicowe, LGBT, feministki.

Wśród propozycji jest jednak Danuta Szyksznian-Ossowska ps. „Sarenka”, „Szarotka” – łączniczka Wileńskiego Okręgu AK. Potrzebuje naszej pomocy, aby należycie uhonorować jej działalność. Lewica promując swoje działaczki wygrywa konkurs.

Sprawę komentuje ks. Tomasz Kancelarczyk: Wiele kandydatur w większości po linii mnie nieodpowiadającej, ale na samym końcu z liczbą głosów zero pani Danuta Szyksznian pseudonim wojenny Sarenka. Dlaczego zero głosów? Bo nie działaczka lewicowa, LGBT, walcząca o równouprawnienie wszelkiej maści, a była łączniczka AK, patriotka czynnie zaangażowana w sprawy kombatantów.

“Sarenka” urodzona się w 1925 r., była łączniczką Okręgu Wilno AK, w 1944 roku. Aresztowana przez NKGB z wiezienia w Łukiszkach zesłana do łagru w Jełszankach koło Saratowa. Od 1945 r. zamieszkała w Drawnie, w 1946 r. w Darłowie, gdzie podjęła pracę jako nauczycielka.

Szykanowana za działalność w AK i pobyt w łagrze została zwolniona z pracy. Od 1970 r. pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi w Policach. Wiceprezesa Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK i Wiceprezes Koła Kresowych Żołnierzy AK w Szczecinie. W 2016 r. odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Nieustanna propagatorka historii AK, patriotka, człowiek wielkiego serca.

Aby zagłosować na panią Danutę wyślij SMS o treści KR.187 na numer 72355. Niestety SMS kosztuje 2,46. Pokażmy, że to idealna kandydatka w takim plebiscycie w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

MediaNarodowe

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY