Kaczyński skomentował deklarację Polski i Izraela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezes PiSu, Jarosław Kaczyński skomentował wspólną deklarację Izraela i Polski.Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia”-tak komentuje sprawę Jarosław Kaczyński dla Gazety Polskiej.

Mowa tu oczywiście o wspólnej deklaracji Polski i Izraela o współpracy i edukacji historycznej. Treść deklaracji jednak jest mocno kontrowersyjna, a jej fragment brzmi tak: “W okresie ostatnich trzydziestu lat relacje między naszymi państwami i społeczeństwami opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu. Polska i Izrael to oddani, wieloletni przyjaciele i partnerzy, którzy blisko współpracują na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście.”

“Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale, co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny”-dodał Kaczyński.

źródło: stefczyk.info.pl

czytaj także: Prezydent Polski mówi o “silnych” relacjach z Izraelem

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY