Adam Andruszkiewicz: Winnicki zachowuje się jak pożyteczny idiota, a narodowcy mogą tylko pisać posty na Twitterze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni, Stowarzyszenie dla Polski, wcześniej: Endecja, Kukiz’15, Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska) krytycznie wypowiedział się o sprzeciwie środowisk narodowych wobec wycofania ustawy o IPN pod presją Izraela i USA. Według Andruszkiewicza narodowcy „mogą tylko pisać posty na Twitterze”. Jednocześnie Andruszkiewicz określił postawę Roberta Winnickiego mianem zachowania pożytecznego idioty.

Przypomnijmy, że w sejmowym głosowaniu nad cofnięciem nowelizacji ustawy o IPN, która penalizowałaby zwroty takie jak „polskie obozy śmierci”, Adam opowiedział się ręka w rękę z posłami PiS-u, PO i Nowoczesnej za rezygnacją ze ścigania autorów tego typu zwrotów na drodze karnej. Wcześniej jednak w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl z 2 lutego 2018 Andruszkiewicz mówił, że wycofanie się z nowelizacji ustawy o IPN oznaczałoby sprowadzenie Polski do roli „wycieraczki dla innych państw”.

Tymczasem, w najnowszym wywiadzie dla wspomnianego portalu w reakcji na krytyczne stanowisko narodowców wobec ulegania Izraelowi Andruszkiewicz zarzucił środowiskom narodowym brak kompetencji w stosunkach międzynarodowych i „zalecił” im ograniczenie swojej aktywności do pisania postów w mediach społecznościowych:

Narodowcy twierdzą, że poprowadziliby to lepiej. Jednak ruch narodowy nie ma żadnych kadr, żeby zarządzać państwem polskim. Mogą tylko pisać posty na Twitterze. Też mogę stwierdzić na Twitterze, że gdybym był selekcjonerem reprezentacji Polski to bym wszedł do finału Mundialu. Co to zmieni? To nie będzie miało nic wspólnego z rzeczywistością” – powiedział Andruszkiewicz.

Co więcej, obecny poseł „Wolnych i Solidarnych” ocenił postawę Roberta Winnickiego, który także czynnie – w postaci symbolicznego zablokowania mównicy sejmowej – sprzeciwił się uleganiu wpływom obcych stolic i konsultowaniu z nimi treści polskich ustaw, mianem „zachowania pożytecznego idioty”:

Niestety pan poseł Winnicki zachował się jak “pożyteczny idiota”, który de facto wspiera działania mające na celu pozostawienie Polski w izolacji” – powiedział Andruszkiewicz, tym razem dla portalu Niezalezna.pl, związanego z „Gazetą Polską” Tomasza Sakiewicza.

Dodajmy, że w jednym z poprzednich głosowań Adam Andruszkiewicz opowiedział się również za nowelizacją budżetu państwa, która przewidywała przekazanie 100 milionów złotych na renowację jednego z żydowskich cmentarzy. Do dziś nie opublikował on także audytu z działalności Telewizji Biełsat, co obiecał społeczności kresowej w wypowiedzi dla portalu Kresy.pl z 18 czerwca 2016 roku, a więc pond 2 lata temu.

Komentarz:

Bardzo wysokie mniemanie Adama Andruszkiewicza na swój temat względem środowisk narodowych każe nam publicznie zadać pytanie – co konkretnie dla wyborców wynikło z jego aktywności parlamentarnej w ciągu bieżącej kadencji, nie licząc kilkuset interpelacji, odpowiedzi na które – z uwagi na ich liczbę – Andruszkiewicz nie jest przecież nawet w stanie kontrolować?

wPolityce.pl / Niezalezna.pl / Sejm.gov.pl / Kresy.pl / MediaNarodowe.com
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY