Mundial 2018: Polska wygrała z Japonią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podopieczni Adama Nawałki wygrali z Japonią 1:0, mimo to odpadamy z Mistrzostw Świata. Polska kadra wygrała jedynie mecz o honor.

Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Jan Bednarek. Najważniejsze, że wygraliśmy. Mamy za sobą nieudany mundial, ale wracamy z podniesioną głową. Nie wszystko na mundialu nam wychodziło, ale kończymy z pozytywnym akcentem – komentował tuż po meczu Bednarek.

Kibice są jednak zniesmaczeni końcówką meczu, która zaprzeczeniem sportowej rywalizacji. Pojawiły się nawet komentarze, że to Łukasz Fabiański był… najlepszym rozgrywającym biało-czerwonych. Jako jedyny nie boi się grać do przodu – pisze ASZdziennik.

 

Patrzymy optymistycznie w przyszłość. Idziemy do przodu, w kolejnych meczach będziemy bardziej dojrzali. Nie wszystko wyglądało, tak jak chcieliśmy. Mecze trzeba wygrywać od początku. Wyciągniemy z tego wnioski – podsumował mecz Bednarek.

Japonia – Polska 0:1 (0:0)

Bramka: Jan Bednarek (60)

Żółta kartka: Tomoaki Makino

Sędzia: Janny Sikazwe (Zambia)

Japonia: Eiji Kawashima – Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Tomoaki Makino, Yuto Nagatomo – Hotaru Yamaguchi, Gaku Shibasaki – Gotoku Sakai, Shinji Okazaki (47. Yuya Osako), Takashi Usami (65. Takashi Inui) – Yoshinori Muto (82. Makoto Hasebe)

Polska: Łukasz Fabiański – Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk – Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa (79. Sławomir Peszko) – Piotr Zieliński (79. Łukasz Teodorczyk), Robert Lewandowski, Kamil Grosicki

onet

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY