Banda Ukraińców terroryzuje mieszkańców powiatu chełmskiego – nie oszczędzają nawet małych dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziennik Wschodni informuje o kolejnych napadach na mieszkańców powiatu chełmskiego. Ukraińcy wchodzą do domów i torturują domowników nie oszczędzając przy tym nawet małych dzieci.

Policja zatrzymała w związku z ostatnim napadem czterech mężczyzn, jednak pozostali przebywają na wolności i stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców. Zatrzymani są w wieku 17, 18, 20 i 35 lat. Cała czwórka mieszka w obwodzie wołyńskim na Ukrainie.

Portal podaje, że to kolejne ataki na bezbronnych mieszkańców. W maju Ukraińcy napadali na Polaków w Ochoży-Kolonii oraz w Okszowie, a także na osiedlu Słonecznym w Chełmie.

Ukraińcy torturują domowników i domagają się pieniędzy oraz kosztowności. Ostatnimi ofiarami sprawców był ojciec z 9-letnim synem. W nocy z 20 na 21 czerwca Ukraińcy wtargnęli do domu i obezwładnili właściciela domu.

Napastnicy nie oszczędzili 9-latka – skrępowali go i narzucili mu worek na głowę. W trakcie napadu podduszano go. Ojciec chłopczyka był w tym czasie podtapiany przez Ukraińców. Torturowano go również rozgrzaną lokówką. Ukraińcy straszyli mężczyznę obcięciem palców syna jeśli nie odda pieniędzy.

Chełmska policja odmówiła jakichkolwiek informacji na temat napadu. Do sprawy odniosła się natomiast prokuratura rejonowa. W sumie zatrzymanych zostało dziewięć osób. Obciążające ich dowody będą jeszcze potwierdzane badaniami biologicznymi i osmologicznymi – mówi Leszek Wieczerza.

Napady komentuje także Piotr Deniszczuk, starosta chełmski – Po kolejnych napadach ludzie w powiecie coraz bardziej się bali. Dawali temu wyraz podczas wszystkich spotkań ze mną. Z drugiej strony obawiam się, że to, do czego już doszło za sprawą przestępców z Ukrainy, może przełożyć się na temperaturę naszych relacji ze wschodnim sąsiadem.

Ukraińcy usłyszeli zarzuty z Art. 280 § 2 Kodeksu karnego.

dziennikwschodni.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY