Były dziennikarz GW i ,,Newsweeka” ambasadorem RP w Izraelu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ twitter.com

Marek Magierowski będzie nowym ambasadorem RP w Izraelu. Listy uwierzytelniające wręczył mu dziś prezydent Andrzej Duda. Wielu ekspertów od dłuższego czasu wskazywało Magierowskiego jako kandydata na to stanowisko.

Trump spotka się z Putinem? Rozmowy w Wiedniu

Nowy ambasador ma 47 lat. Z wykształcenia jest iberystą. Przez lata znany był jako dziennikarz. W latach 90.publikował w ,,Najwyższym Czasie” i ,,Gazecie Poznańskiej”. Przez 6 lat pisał do ,,Gazety Wyborczej”. Od 2001 r. kierował działem zagranicznym, a następnie biznesowym ,,Newsweeka”. Później był zastępcą redaktora naczelnego ,,Forum”. Tę samą funkcję w latach 2006-2011 pełnił w ,,Rzeczpospolitej”. Od 2013 do 2015 r. publikował w tygodniku ,,Do Rzeczy”. Przez rok współprowadził program ,,Ekonomia Raport” w Telewizji Republika. Jego felietony ukazują się w miesięczniku ,,W drodze” i ,,Przewodniku Katolickim”. Jest autorem książki Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej .

W 2015 r. rozpoczął karierę polityczną. Został ekspertem ds. dyplomacji publicznej w Kancelarii Prezydenta RP. Następnie był tam dyrektorem biura prasowego. W latach 2017-2018 pełnił funkcję podsekretarza stanu w MSZ. polityką amerykańską, azjatycką, bliskowschodnią oraz dyplomacją ekonomiczną.

 

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY