Wybrano najgorszych piłkarzy I kolejki mistrzostw świata. Jest wśród nich jeden reprezentant Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

BBC ogłosiła najlepszych i najgorszych piłkarzy I kolejki Mistrzostw Świata w Rosji. W pierwszej grupie próżno szukać Polaka. Niestety, wśród najsłabszych znalazło się jedno miejsce, które przypadło reprezentantowi Biało – Czerwonych.

Polacy rozpoczęli rosyjskie mistrzostwa świata w kiepskim stylu. Porażka w pierwszym meczu z Senegalem 1:2(0:1) poważnie skomplikowała sytuację w naszej grupie. Eksperci analizujący mecz podkreślali, że nie wynik jest tu problemem, lecz jakość gry drużyny Adama Nawałki. Słowa krytyki kierowane są w szczególności do koszmarnej obrony Biało – Czerwonych. To właśnie dwa kuriozalne błędy polskiej defensywy „podarowały” bramki Senegalczykom.

Dramatyczną grę Polaków w obronie zauważył serwis BBC. W zestawieniu najgorszych graczy pierwszej kolejki mundialu znalazł się Thiago Cionek. Obrońca Biało – Czerwonych nie tylko strzelił bramkę samobójczą, ale w całym meczu jego grę cechowała niepewność, która prowadziła do błędów.

Oprócz naszego reprezentanta do grona najgorszych wytypowano jeszcze jednego piłkarza z naszej grupy – Carlosa Sancheza. Kolumbijczyk w pierwszych minutach meczu dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym. Nie dość, że dostał czerwoną kartkę, to rzut karny Japończycy zamienili na gola.

Trzeba przyznać, że Cionek znalazł się w doborowym towarzystwie. Na liście znaleźli się m.in. Raheem Sterling (Anglia), David de Gea (Hiszpania), Mario Gomez (Niemcy) i Luis Suarez (Urugwaj).

Zobacz obraz na Twitterze

 

WMERITUM.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY