Grupa Wyszehradzka bojkotuje szczyt UE w sprawie imigrantów!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej postanowiono, że żaden przedstawiciel z tych państw nie weźmie udziału w zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej poświęconym kwestiom imigracji. Decyzję ogłosił na spotkaniu z dziennikarzami premier Węgier, Viktor Orban.

Orban podczas spotkania z dziennikarzami stwierdził, że sprawa migracji nie jest w rękach samego Donalda Tuska, który w piątek ma przybyć z wizytą na Węgry. Nie możemy się spieszyć w tym względzie, dlatego właśnie uważamy, że to nie Komisja Europejska powinna organizować szczyty szefów rządów. To jest w gestii Rady Europejskiej –ocenił premier Węgier.

Orban ogłosił również, że Grupa Wyszehradzka będzie bojkotować niedzielny szczyt UE. Chcielibyśmy podkreślić, że premierzy Grupy Wyszehradzkiej nie będą uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu, dlatego, że nie byłoby to właściwe –powiedział Orban dziennikarzom.

Jak dodał, w jego przekonaniu w kontekście zasad obowiązujących w UE “nie wiadomo czym to spotkanie właściwie jest”. Dlatego nie będzie na nim przedstawicieli V4.

 

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY