Dzisiaj w Katowicach i innych miastach będą witać uchodźców: „Refugees Welcome”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z okazji „Światowego Dnia Uchodźcy” miasta w Polsce organizują „wielokulturowe” wydarzenia. W Katowicach tzw. uchodźców będą widać na rynku, w Warszawie muzeum „Polin” organizuje wystawę „Obcy w domu” i na kilka dni zastąpi pamiątki emigrantów marcowych przedmiotami mieszkających w Warszawie tzw. uchodźców z Erytrei, Sudanu, Syrii i Czeczenii.

Jak co roku, włodarze wielu polskich miast przy współpracy z różnego rodzaju fundacjami organizują happeningi z okazji „Światowego Dnia Uchodźcy”. Katowice zaprosiły do siebie działaczy pracujących z uchodźcami w Grecji, ale nie zabraknie również… anarchistów jako prelegentów, którzy maja opowiadać Ślązakom o swoich doświadczeniach z przybyszami.

W Warszawie muzeum „Polin” przedstawia dzisiaj przedmioty należące do współczesnych tzw. uchodźców z Erytrei, Sudanu, Syrii i Czeczenii, którzy otrzymali azyl Warszawie.

Z kolei polskie i zagraniczne lewicowe media „Światowy Dzień Uchodźcy” wykorzystują do swojej propagandy grając na emocjach. Brytyjski „Guardian” publikuje dziś listę nazwisk 34 tys. ludzi, którzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zginęli, próbując dotrzeć do Europy. Temat ten podchwyciła już „Gazeta Wyborcza”.

NDIE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY