Zespół mieszkaniowy w miejscu dawnego kościoła, czyli o kontrowersyjnej inwestycji w Krakowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

Inwestycja realizowana w Krakowie  przy ul. Stradomskiej 12- 14 już od kilku miesięcy budzi liczne kontrowersje. Powstający kompleks wznoszony zostanie bowiem w miejscu dawnego cmentarza i nieistniejącego już kościoła św. Jadwigi Śląskiej.

Dostrzegając zaniepokojenie mieszkańców Krakowa inwestycją realizowaną przy ul. Stradomskiej 12-14 w Krakowie, mając na uwadze znaczną wartość zabytkową przedmiotowego terenu, dr hab. prof. IH PAN Magdalena Gawin – Generalny Konserwator Zabytków – od kwietnia br. podjęła w powyższej sprawie z urzędu czynności wyjaśniające- informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj także: Kraków. W dawnym kościele powstanie… restauracja i bar

Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków zobowiązany został do przekazania wszelkich dokumentów oraz złożenia wyjaśnień w sprawie inwestycji, polegającej na budowie zespołu mieszkaniowego z usługami “Angel Stradom”.

Jesteśmy w ścisłym kontakcie z aktywistami krakowskimi, działającymi na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, oraz służbami konserwatorskimi i środowiskiem naukowym Krakowa. Sprawa jest dla nas priorytetem i bardzo poważnie się nią od wielu tygodni zajmujemy- komentuje wiceminister kultury Magdalena Gawin.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY