Pierwszy homoślub w rodzinie królewskiej. Czym stała się dzisiaj brytyjska monarchia?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dalszy kuzyn królowej Elżbiety II, Lord Ivar Mounbatten wraz ze swoim partnerem pobiorą się jeszcze tego lata. Tym samym będzie to pierwszy homoślub w rodzinie królewskiej, która w pełni zaakceptowała decyzję członka rodziny.

Ivan ujwanił światu swoje homoseksualne skłonności w 2016 r. Dla swojego nowego partnera Jamesa Coyla zostawił żonę i trójkę dzieci. Miał wtedy 53 lata.

W tym wszystkim reakcja rodziny wydaje się co najmniej dziwna. Nie tylko nie sprzeciwiono się decyzji Mountbattena, ale jednocześnie zarówno bliska jak i dalsza rodzina wyraziła swoją pełną aprobatę. Ceremonia homozaślubin odbędzie się w prywatnej kaplicy w Devon. Do ołtarza poprowadzi Ivara jego była żona, a w ceremonii wezmą udział jego trzy córki.

– Bycie Mountbattenem nigdy nie było problemem – chodziło o pokolenie, w którym się urodziłem. Kiedy dorastałem, mówiło się o tym „miłość, która nie śmie wymawiać swojej nazwy”, ale to niesamowite, jak daleko zaszliśmy w kwestii akceptacji – nie ukrywał swojego zadowolenia sam zaintresowany.

Ivar Mounbatten jest młodszym synem Davida Mountbattena, 3. markiza Milford Haven i jego drugiej żony Janet Mercedes Bryce. Jako krewny księcia Filipa i królowej Elżbiety II oraz praprawnuk królowej Wiktorii zajmuje 643. miejsce w sukcesji do tronu brytyjskiego.

pch24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY