Ks. Wąsowicz: “Ci co nie chcą kibicować Polakom, mają problem z identyfikacją z tym, co polskie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Duszpasterz polskich kibiców ksiądz Jarosław Wąsowicz jest optymistą przed spotkaniem Polaków z Senegalem. W rozmowie z DoRzeczy.pl podkreślił, że wierzy w zapewnienia Adama Nawałki o optymalnym przygotowaniu polskiej drużyny. Uważa też, że celebryci, którzy źle życzą reprezentacji Polski mają po prostu problem z określeniem własnej tożsamości.

– Oczywiście, że będę kibicował Polakom w meczu z Senegalem. Będzie 2:0 dla Polski – powiedział w rozmowie z DoRzeczy.pl ksiądz Jarosław Wąsowicz. Stwierdził, że nie ma żadnych obaw co do przebiegu spotkania. – Wierzę trenerowi Adamowi Nawałce, który mówił, że drużyna jest doskonale przygotowana – powiedział ks. Wąsowicz.

Duchowny w rozmowie z DoRzeczy.pl odniósł się też do słów niektórych celebrytów, którzy jak Krystyna Janda stwierdzili, że obawiają się wygranej Polaków w mistrzostwach świata. – To już problem tych ludzi. Mają poważny kłopot z identyfikacją z tym co polskie, z naszymi wartościami, patriotyzmem – ocenił.

Ksiądz Wąsowicz podkreślił też, że w odrodzeniu postaw patriotycznych dużą rolę odegrał ruch kibicowski. – Faktycznie widzimy ostatnimi czasy renesans wartości patriotycznych, tradycyjnych. Pewną rolę odegrał tu ruch kibicowski i pielgrzymka, którą co roku organizujemy – podsumował ksiądz Wąsowicz.

Ksiądz Jarosław Wąsowicz jest duszpasterzem polskich kibiców, sam kibicuje Lechii Gdańsk. Co roku organizuje pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę.

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY