Nowa koalicja lewicy. Pójdą razem do wyborów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

19 ugrupowań lewicowych podpisało dziś umowę koalicyjną. Partie zapowiadają wspólny start w wyborach samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego.

Deklarację podpisali delegaci: Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Fundacji im. Kazimierza Kelles-Krauza, Inicjatywy Feministycznej, Krajowej Partii Emerytów i Rencistów, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Ludzi Pracy, Ruchu Społecznego Praca-Pokój-Sprawiedliwość, Socjaldemokracji Polskiej SDPL, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, stowarzyszenia im. Ignacego Daszyńskiego, stowarzyszenia Ordynacka, stowarzyszenia Pokolenia, Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego, Unii Pracy, partii Wolność i Równość, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Regiony, Polskiej Lewicy.

Zawarto umowy na zatrudnianie obywateli Uzbekistanu w Polsce

Idee jakie mają przyświecać koalicji to: poszanowanie dla konstytucji, duma z lewicowej tradycji, proeuropejska postawa, sprawiedliwość społeczna, świeckie państwo oraz równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Polska lewica idzie własną drogą. Będziemy zabiegali o głosy wszystkich obywatelek i obywateli w Polsce. Mamy swoje pomysły, mamy swoje poglądy, walczymy o nie i jednoczymy się wokół nich – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Polska nie jest skazana ani na PiS, ani na PO, ani na chocholi taniec, który od 12 lat między tymi dwiema partiami się odbywa – dodał.

Polska lewica idzie własną drogą. Będziemy zabiegali o głosy wszystkich obywatelek i obywateli w Polsce. Mamy swoje pomysły, mamy swoje poglądy, walczymy o nie i jednoczymy się wokół nich

Czarzasty zapowiedział, że po ogłoszeniu daty wyborów samorządowych, lewica powoła Koalicyjny Komitet Wyborczy “SLD-Lewica Razem”. W czwartek koalicja ma ogłosić nazwisko kandydata na prezydenta Warszawy.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY