Niemiecka gazeta: „Muzułmańscy uchodźcy skarżą się w Polsce na ksenofobię”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecka gazeta „Die Welt” alarmuje swoich czytelników, że w Polsce „muzułmańscy uchodźcy” mają bardzo ciężko za sprawą rządowej propagandy.

Warszawski korespondent „Die Welt”, Philipp Fritz opisuje nastroje muzułmanów w Polsce. Według jego relacji, szef PiS Jarosław Kaczyński „dał się wciągnąć do nagonki”, a polska telewizja TVP emituje audycje utrzymane w „podobnym ksenofobicznym tonie skierowanym przeciwko uchodźcom i muzułmanom”.

„Die Welt” zwraca uwagę, że autorzy tych materiałów odwołują się często do przestępstw popełnianych przez uchodźców w Niemczech. „Uchodźcy z krajów muzułmańskich od lat spotykają się z wrogością” – pisze korespondent.

Fritz opisuje perypetie Mohammeda – studenta z Syrii mieszkającego od ponad dwóch lat w Polsce. Mohammed ma status uchodźcy w Polsce.

„Mohammed boi się polskich władz i tego, że zostanie odesłany do kraju. Boi się także tego, że zostanie rozpoznany na ulicy jako muzułmanin i że pobiją go. Te obawy nie są najwidoczniej pozbawione podstaw” – czytamy w „Die Welt”.

NDIE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY