Morawiecki po spotkaniu z Timmermansem: Staramy się dojść do porozumienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pap.pl

Mateusz Morawiecki spotkał się dziś w Warszawie z przewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Rozmowa dotyczyła kwestii praworządności w Polsce i reformy sądownictwa.

– Jesteśmy cały czas nastawieni na to, żeby znaleźć rozwiązanie i pokazujemy przez ostatnich kilka miesięcy, że rzeczywiście różne uzgodnienia miały swój ciąg dalszy – powiedział premier na konferencji prasowej.

Marokańczyk nielegalnie przejechał przez całą Europę i wpadł w Polsce

 

W najbliższym czasie służby odpowiednie przeanalizują to również, żebyśmy przynajmniej bardzo dokładnie mówili o tym samym, żebyśmy byli na tej samej długości fali w odniesieniu do tego, co udało się nam uzgodnić do tej pory, a nie tylko uzgodnić, ale również zmienić prawo – zapewnił szef rządu.

Morawiecki wyraził zadowolenie ze spotkania z Timmermansem. – Są siły różne takie, którym nie zależy na kompromisie, które mówią: ,,żadnych kompromisów” – stwierdził.  – Ja cieszę się, że pan przewodniczący nie reprezentuje takiej pozycji, że staramy się dojść do jakiegoś porozumienia, uwzględniając jednocześnie ten aspekt konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości – dodał prezes Rady Ministrów.


 – Odbyliśmy konstruktywną rozmowę na temat kwestii związanych z praworządnością. Otrzymałem pewne informacje, którymi się zajmę, które będę analizował. Mam nadzieję, że możemy kontynuować nasz konstruktywny dialog w celu rozwiązania obecnych problemów. Jestem przygotowany i gotowy do tego, aby współpracować z nim (premierem Mateuszem Morawieckim – red.) i jego rządem w tym, by znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie – oznajmił natomiast Timmermans.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY