Izraelski polityk: “Żydowska rasa jest najmądrzejsza”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polityk rządzącej Izraelem partii Likud – Miki Zohar wyraził przekonanie o tym, że Żydzi są lepsi od innych narodów. Chciał w ten sposób bronić swojego zwierzchnika przed zarzutami łapownictwa.

W czasie radiowego wywiadu, parlamentarzysta z ramienia Likudu, tłumaczył dlaczego szef jego partii i premier Izraela, Binjamin Netanjahu zachowuje poparcie społeczne. „Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media” – tłumaczył Zohar – „Społeczeństwo Izraela to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał” – słowa Miki Zohara cytuje polski dziennik „Rzeczpospolita”. Jak dodał, żydowska rasa – „Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny”.

„Wybrany urzędnik izraelski w państwie żydowskim przedstawia teorię rasową” – skomentował na Twitterze działający w Izraelu polityk arabski Ahmad Tibi, należący do partii Zjednoczona Listwa Arabska. Zauważył, że Zohar mówiąc o „rasie żydowskiej” używa tego samego sformułowania co naziści.

Zohar zarzekał się następnie, że nie mówił o supremacji Żydów nad innymi narodami, ale wkrótce powtórzył – „Naród żydowski i rasa żydowska ma najwyższy kapitał ludzki, jaki istnieje” – już w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych.

Jak stwierdził Zohar – „Co można na to poradzić? Zostaliśmy pobłogosławieni przez Boga, Nie muszę się wstydzić, że naród żydowski jest narodem wybranym. Najmądrzejszym, najbardziej wyjątkowym”. Ocenił, że przez 70 lat istnienia państwa Izrael, Żydzi osiągnęli więcej niż inne narody przez całe wieki.

KRESY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY