G7 – Proaborcyjne postulaty Kanady. Sprzeciw USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ pch24.pl

Przedstawiciele rządu Kanady domagali się umieszczenia z końcowej deklaracji organizowanego w kanadyjskim Charlevoix szczytu G7 postulatów o zwiększeniu dostępności aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej. Jak podaje portal devex.com zapobiegła temu zakulisowa interwencja Stanów Zjednoczonych.

Lewicowy premier Kanady Justin Trudeau jako gospodarz szczytu po raz pierwszy w historii powołał Radę Doradczą ds. Równości Płci, która wprowadziła do obrad dyskusję na temat ideologii gender. Jednym z wniosków Rady było uznanie aborcji za niezbywalne prawo kobiety. Jego wprowadzenie miałoby być dodatkową opieką zdrowotną. Rządy byłyby też zobowiązane do przeznaczania funduszy na promocje i finansowanie aborcji. Rada postulowała też zwiększenie dostępu do środków antykoncepcyjnych i wychowania seksualnego.

Drukarz nie chciał wydrukować materiałów promujących LGBT

 

Na obrady zaproszono 60 feministek, które miały przekonać polityków do genderowych postulatów. Wśród nich była Melinda Gates, żona miliardera Billa Gatesa, stojąca na czele fundacji promującej aborcję, eutanazję i plany depopulacyjne.

W dokumentach końcowych nie znalazły się jednak żadne tego typu odniesienia. Jak podaje serwis devex.com „za złagodzenie języka oficjalnego dokumentu odpowiedzialna jest delegacja Stanów Zjednoczonych”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY