Protest przeciwko bluźnierczej wystawie w Nowym Jorku: “Jesteśmy Kościołem walczącym”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

W minioną sobotę odbył się protest połączony z modlitwą wynagradzającą za bluźnierstwa obecne na wystawie “Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia” w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Wydarzenie zorganizowane zostało przez stowarzyszenie Tradycja- Rodzina- Własność (TFP) oraz kampanię America Needs Fatima.

Szacuje się, iż w proteście uczestniczyło ponad sześćset osób.

Wystawa czynna jest od początku maja. Zawiera ona szereg eksponatów w postaci symboli takich jak krzyże czy różańce połączone z wyzywającymi strojami wzorowanymi na szatach liturgicznych.

Pod siedzibą Metropolitalnego Muzeum Sztuki zgromadzili się katolicy z całego Nowego Jorku, Pensylwanii, New Jersey, a także obcokrajowcy. Protestujący intonowali pieśni maryjne oraz odmawiali Różaniec. Nie obyło się niestety bez wulgaryzmów i obelg rzucanych przez antyklerykalnych przechodniów.

Pośród haseł widocznych na transparentach zobaczyć można było między innymi: “Świeccy katolicy ofiarują zadośćuczynienie za świętokradzką wystawę Met Niebiańskie ciała” oraz “Kardynale Dolan: mieszanie grzechu i świętości jest świętokradztwem”.

– Jesteśmy Kościołem walczącym. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do walki i obrony Kościoła kiedykolwiek i gdziekolwiek jest on atakowany. Właśnie dlatego tu jesteśmy. Po to by pocieszać naszego Pana i Jego Matkę oraz powiedzieć Metropolitan Museum, że ta wystawa jest nie do zaakceptowania i nie do przyjęcia- komentował William Siebenmorgan z kampanii America Needs Fatima.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY