FBI aresztuje Amerykankę za rekrutowanie terrorystów dla ISIS za pośrednictwem Facebooka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

FBI aresztuje Amerykankę za rekrutowanie terrorystów dla ISIS za pośrednictwem mediów społecznościowych, w tym Facebooka.

Sprawę nagłośniła stacja FOX6 News. Podała, że FBI aresztowało mieszkankę Wisconsin za udzielenie wsparcia grupie terrorystycznej, ułatwiając jej przy tym promocję oraz pomagając w rekrutowaniu terrorystów za pośrednictwem Facebooka.

FOX6 powołuje się na informatora z Departamentu Sprawiedliwości. Aresztowana to Waheba Issa Dais, urodzona w Izraelu. Śledczy ujęli ją w środę w swoim domu w Cudahy, w stanie Wisconsin za “próbę zapewnienia materialnego wsparcia lub środków dla ISIS, czyli zagranicznej organizacji terrorystycznej”.

FBI zostało natomiast poinformowane przez urzędników Facebooka, którzy powiedzieli, że Dais zamieściła instrukcje na temat tworzenia materiałów wybuchowych na swojej tablicy i zachęcała ludzi do przeprowadzania ataków terrorystycznych w imieniu ISIS.

Media społecznościowe stały się platformą dla grup ekstremistycznych i terrorystycznych, w tym ISIS, które aktywnie wykorzystują Facebooka, Twittera i Telegram do przyciągania nowych rekrutów.

Kobiecie grozi 20 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tysięcy dolarów.

almasdarnews.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY