Cenckiewicz ostro o PiS ws. aneksu do raportu WSI. “Trzeba być fair wobec swojego elektoratu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Mathiasrex Maciej Szczepańczyk / wikimedia/Mathiasrex Maciej Szczepańczyk

Choć politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości sami przez lata domagali się publikacji utajnionego aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, to sami będąc przy władzy dotąd nie zdecydowali się na ujawnienie dokumentu. Sławomir Cenckiewicz przyznał, że w tej sprawie rząd powinien być “fair wobec swojego elektoratu”. 

Sławomir Cenckiewicz został zapytany o aneks do raportu WSI w internetowym programie #RZECZoPOLITYCE. “To śp. Lech Kaczyński powiedział Marcinowi Dzierżanowskiemu o Antonim Macierewiczu, dlaczego nie opublikował aneksu o WSI, ponieważ Antoni Macierewicz ma skłonności mitomańskie” – zauważył dziennikarz prowadzący program.

“Co z tego? Jeśli Lech Kaczyński coś powiedział, to musimy uznać, że to jest prawda objawiona?” – odparł Sławomir Cenckiewicz. Historyk przyznał, że sprawa aneksu jest dużo bardziej skomplikowana, niż się powszechnie uważa.

Sam przyznał wprost, że jest za publikacją dokumentu. “Jeśli się osiem lat było w opozycji i obóz patriotyczny mówił, że to jest ważna sprawa i to należy opublikować, to jakaś forma publikacji tego, niekoniecznie w monitorze, tak jak pierwszy dokument, powinna być”. – powiedział.

“To nie może być święty Graal, nawet gdy rządzi dobra zmiana. Tego się domagam. Można to przecież zanonimizować, tak jak TK mówił” – dodał Cenckiewicz.

 

dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY