Zatrzymano nielegalny transport śmieci z Niemiec do Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. gitd.gov.pl

Nielegalny transport odpadów komunalnych, przewożonych przez krajowego przewoźnika z Niemiec do Polski, zatrzymali policjanci na terenie województwa opolskiego. W wyjaśnianiu sprawy brała udział również Inspekcja Transportu Drogowego. 

W piątek, 8 czerwca w Dąbrowie Niemodlińskiej na terenie powiatu opolskiego patrol policji zatrzymał do kontroli ciężarówkę należącą do krajowego przewoźnika. Na naczepie znajdowały się odpady. Na miejsce kontroli zostali wezwani inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W wyniku sprawdzenia ustalono, że odpady zaklasyfikowane i opisane w dokumentach przewozowych jako plastik, są w rzeczywistości odpadami komunalnymi. Zostały one sprasowane i były przewożone w 54 paczkach. Miejscem docelowym ich rozładunku  było nielegalne składowisko odpadów w Dąbrowie Niemodlińskiej.

Podczas kontroli miejsca składowania odpadów, m.in. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i policję, znaleziono znajdujące się tam już nielegalnie składowane beczki z materiałami toksycznymi.

Przewóz odpadów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odbywał się bez wymaganego zezwolenia.

 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY