Kurz: Austriacy mają moralny obowiązek wobec bezpieczeństwa Izraela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ politico.eu

– Jako Austriacy będziemy wspierać Izrael za każdym razem, gdy będzie zagrożony. Będziemy zaangażowani w historyczny moralny obowiązek, który mamy jako Austriacy wobec bezpieczeństwa Izraela powiedział w Jerozolimie kanclerz Austrii Sebastian Kurz. Polityk był gościem Globalnego Forum Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Jerozolimie.

 

Walencja uderza w Izrael: “To zbrodnicze państwo”

 

– Oznacza to, że bezpieczeństwo Izraela nie podlega negocjacjom –  stwierdził kanclerz. – Rozumiemy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi Izrael. Dlatego w pełni potępiamy wszelkie akty przemocy w Izraelu, na jego granicach i poza nim – dodał.

Sebastian Kurz podkreślał jak niepewne, jego zdaniem, jest bezpieczeństwo Izraela. – Izrael to silny, ale mały kraj. Nie może przegrać nawet jednej pojedynczej bitwy, ponieważ to by oznaczało jego koniec – nadmienił.

Polityk przepraszał też za udział Austriaków w holokauście. – Zdecydowanie zbyt wielu aktywnie popierało te okropności, a nawet było ich sprawcami – zaznaczył. – Podczas gdy historia nie może zostać cofnięta, Austriacy podejmują dziś wielkie wysiłki, aby zapewnić, że Shoah nigdy się nie powtórzy i że moje pokolenie i kolejne pokolenia nigdy nie zapomną o tych strasznych zbrodniachzapewnił.

Rozumiemy poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa, przed którymi stoi Izrael. Dlatego w pełni potępiamy wszelkie akty przemocy w Izraelu, na jego granicach i poza nim – Sebastian Kurz

Obiecał także, że Austria będzie walczyć z przejawami antysemityzmu. – Nieważne, czy był obecny przez długi czas, czy został niedawno zaimportowany. W Austrii już nigdy nie będzie miejsca na antysemityzm i będziemy walczyć o to każdego dnia powiedział.

Wcześniej, w poniedziałek, Kurz spotkał się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Obiecał, że będzie starał się ,,podnieść świadomość w Europie na temat szczególnej sytuacji i szczególnych potrzeb bezpieczeństwa Izraela”. Szef izraelskiego rządu stwierdził natomiast, że kanclerz Austrii jest „prawdziwym przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY