Francja: Profanacja 20 grobów na cmentarzu w Bouleurs

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. leparisien

Francuskie portale podają, że prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę doszło do aktu profanacji na jednym z francuskich cmentarzy – około dwadzieścia grobów zostało splądrowanych przez nieznanych sprawców.

Sprawcy wandalizmu połamali nie tylko krzyże na grobach, ale także ściągnęli znicze, kwiaty i rozrzucili je po całym cmentarzu. Burmistrz zapowiedział, że złoży skargę na policji.

Wandalom pomaga niezabezpieczony teren – w pobliżu cmentarza nie ma kamer. Sprawców nie zobaczyli również pracownicy miejscy. Jak pisze portal Le Parisien – Jedno jest pewne: groby były w dobrym stanie w ciągu tygodnia.

Rodziny, których grób został splądrowany, muszą złożyć skargę. Jeśli ktoś zauważył samochód zaparkowany w pobliżu cmentarza lub cokolwiek innego powinien poinformować o tym ratusz lub żandarmerię – apeluje burmistrz do mieszkańców Bouleurs .

Burmistrz jest tym bardziej zszokowany, że rok temu gmina przebudowała cmentarz – To miejsce tak ważne dla zmarłych, jak i ich rodzin. Wydaliśmy 300 000 euro na jego renowację.

To kolejny tego typu akt na francuskich cmentarzach. Chrześcijańskie groby są niszczone i plądrowane. Sprawcy pozostają niewykryci.

leparisien

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY